
Ile wynoszą koszty ogrzewania w zimie i co wpływa na ich wysokość?
Posiadając dom, wiesz jak potrafią dać w kość opłaty za jego utrzymanie. Może nie same rachunki za prąd czy wodę, ale np. cena opału jest dość niepokojąca. W lecie, nie ma tego problemu, ponieważ nie potrzebujemy go zbyt dużo dzięki temu, że na zewnątrz jest bardzo gorąco i mury domu i tak są wystraczająco nagrzane od słońca. Co najważniejsze, budynek jest wtedy jedynym miejscem, gdzie można się schronić przed upałem, ponieważ panuje tam przyjemny chłód.
Sytuacja mniej kolorowo wygląda zimą, kiedy na dworze mróz i ziąb. Wtedy, niezbędne jest ciepło w pomieszczeniach i gorąca woda w kranie. Do tego, więc dochodzi cena opału, która jest o takiej porze znacznie wyższa. Wszystko jednak zależy od tego, jaki posiadamy piec. Jeśli wybieraliśmy go sami, to zapewne jest dopasowany zarówno do naszych potrzeb jak i do portfela. Gorzej, jeśli zdaliśmy się na opinie innych, czyli znajomych czy rodziny, którzy już posiadają od kilku lat piece i nam, doradzają. Jednak może się okazać, że dla Ciebie, nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Dlatego, musisz zde3cydować, jaki wybrać piec i kocioł oraz jaki opał będzie najlepszy dla Twojego domu, a przy okazji nie doprowadzi do takiej sytuacji, że będzie na niego szła znaczna część wypłaty.
Według badań wynika, że jesteśmy krajem, który zaraz po Czechach i Słowacji, którzy płaca najwięcej za ogrzewanie. W liście, która się z 32 punktów, jesteśmy na 30 miejscu, nie jest to zbyt dobry wynik, ponieważ wynika z tego, że 10% naszej ciężko zarobionej pensji jest przeznaczane na ogrzanie domu i wody.
Jak wyglądają opłaty w zaliczce?
Każdy z nas wie, jak wygląda system płacenia za ogrzewanie. Wpłaty wnosimy przez 12 miesięcy. W przypadku mieszkań, kwotę, która powinna iść na ogrzewanie, mamy już w czynszu. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż nie płacisz wszystkich wydatków za jednym razem.
Spółdzielnia przelicza wszystko, kiedy sezon grzewczy dobiega końca. Porównuje wtedy opłaty, jakich dokonałeś oraz liczby z naszych liczników, czyli to, ile wykorzystaliśmy energii. Jeśli zapłaciłeś więcej niż wykorzystałeś, to nadpłata jest Ci zwracana i po prostu w przypadku następnej zaliczki, nie musisz płacić już takiej kwoty jak poprzednio. Jeśli zdarzy się tak, że wykorzystałeś więcej niż przewidywali, to Ty dopłacasz.
Za ogrzewanie, nie płacimy tylko w ziemie, ale także w lecie. Wszystko jest tak rozłożone, aby nie trzeba było później w zimie, płacić astronomicznych kwot za ogrzewanie.
Elektryczne ogrzewanie podłogowe
VKażdy, kto posiada własny dom, wie jak duże koszty wiążą się zarówno z jego postawieniem jak i z użytkowaniem. Trzeba płacić nie tylko za rachunki typu woda, gaz, prąd, ale także za ogrzewanie. I tu właśnie tu zaczyna się problem, ponieważ te koszty są największe. Ogrzewanie...
Sterowanie ogrzewaniem elektrycznym
VJesteś na etapie budowy domu? Jeśli tak, to już z pewnością wiesz, jakie będziesz mieć meble, jak dużą kuchnię oraz gdzie znajdować się będą łączniki i gniazda. A co z ogrzewaniem? Pomyślałeś o nim planując dolarze działania? Z pewnością tak. W takim razie, wybór padł na...
Czy ogrzewanie elektryczne się opłaca?
VKażdy, kto posiada własny dom, wie jak drogie jest jego utrzymanie. W przypadku mieszkania w bloku. Nie wiąże się to z tak dużymi opłatami. Wszystko ogranicza się do zapłacenia rachunków za prąd i wodę, a w czynsz jest zazwyczaj wliczone ogrzewanie. Inaczej sytuacja wygląda...