Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Każdy, kto posiada własny dom, wie jak duże koszty wiążą się zarówno z jego postawieniem jak i z użytkowaniem. Trzeba płacić nie tylko za rachunki typu woda, gaz, prąd, ale także za ogrzewanie. I tu właśnie tu zaczyna się problem, ponieważ te koszty są największe.

Ogrzewanie jest potrzebne w każdym domu i gra ono bardzo ważna rolę. Oczywiście, dotyczy to klimatu polskiego oraz tych krajów, które mają zimę. Jeśli chodzi o gorące kontynenty, to potrzebują one jedynie ciepłej wody, ponieważ na zewnątrz panuje gorąco i jest bardzo parno, więc króluje raczej klimatyzacja. Jednak nasz klimat, wymaga ogrzewania całego domu. Wiąże się to z ogromnymi kosztami. Jednak zależy to od naszej preferencji.

Jak wybierać ogrzewanie, a raczej jego źródło? Przede wszystkim, unikamy słuchania znajomych i rodziny, którzy mają już kilka lat ogrzewanie i „sprawuje się świetnie”. Może rzeczywiście w ich domu dobrze ono działać i mieć niewielkie koszty, ale nie tyczy się to każdego budynku. Może się okazać, że przygotowałeś już go na inny rodzaj instalacji. Co więcej takie osoby, mają już dłuższy czas swoje domy, więc na tych najnowszych osiągnieciach technologii się nie znają i zazwyczaj wcale nie próbują się dowiadywać. To, na jakie ogrzewanie się zdecydujemy zależy tylko od nas.

Co się opłaca?

Nie zawsze wiemy, jakie ogrzewanie jest najlepsze dla naszego domu. Przede wszystkim unikajmy pieca węglowego czy kotła na gaz płynny oraz olej opałowy. Są to rzeczy najdroższe w utrzymaniu. Oczywiście w przypadku palenie węglem, nie jest to drogie, ale niszczy nasze środowisko, ponieważ produkujemy ogromne ilości zanieczyszczeń, które przedostają się do powietrza.

Najlepiej zdecydować się na ogrzewanie elektryczne. Jeśli nas dom jest dobrze ocieplony, to będzie ono opłacalne i rachunki wcale nie będą wysokie, a nie będziemy musieli martwic się o opał oraz o rosnące jego ceny. Jeśli już myślimy o tego rodzaju ogrzewaniu to także pomyśleć o podłogówce. Ta także powinna być elektryczna. W przypadku, kiedy mamy ogrzewanie podłogowe, to nie musimy już zapewniać tak wysokiej temperatury w domu. Dlaczego? Ponieważ jeśli naszym stopom jest ciepło, a są one bardzo wyczulone, to także reszta ciała będzie rozgrzana, więc z powodzeniem możemy o 2 stopnie obniżyć ogrzewanie pomieszczeń. Jest to nie tylko wygodne, ale i opłacalne. Przy instalacji centralnego ogrzewania oraz ogrzewania gazowego, elektryczne wypada doskonale pod względem kosztów, a co najważniejsze taka instalacja jest praktycznie bezobsługowa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *