Jak obniżyć koszty ogrzewania? – Grzejnik elektryczny energooszczędny

Jak wiadomo, ogrzewanie jest jednym z najdroższych wynalazków człowieka, jeśli chodzi o utrzymanie naszego domu w cieple. Bierzemy tu pod uwagę nie tylko koszty kupna pieca, kotła i tym podobnych sprzętów, ale o opał. Jest to wydatek, który rośnie wraz z ochładzaniem się powietrza na zewnątrz. W czasie lata, nie musimy się za bardzo tym, aspektem przejmować, ponieważ na zewnątrz panuje upał, a dom staje się wtedy azylem, gdzie możemy uciec przed gorącem, którego momentami nie da się wytrzymać.

Znacznie inaczej sytuacja wygląda w czasie zimy. Wtedy panuje na zewnątrz przeraźliwy mróz i doi domu wracamy nie po to, aby dodatkowo zmarznąć, ale ogrzać przemarznięte ciało i przede wszystkim nogi, które zawsze są najbardziej poszkodowane po przemoczeniu butów. O tej porze, opał jest szczególnie drogi, dlatego ogrzewanie niekiedy sięga do dość dużych kwot i skutecznie kurczy nasz portfel. Niekiedy mamy możliwość oszczędzenia przynajmniej trochę na ogrzewaniu, jeśli zmienimy opał na inny. Jednak nie zawsze jest taka możliwość. Wbrew pozorom, nie wszystko zależy od tego jak duży mamy dom, ale jaki piec wybraliśmy kilka lat temu. Jeśli jest on dostosowany do takiego opału, którego ceny są niższe, a co więcej nie musimy go tak dużo spalić, to oszczędzanie się nam może udać. Trzeba jednak umieć wybrać taki piec, aby nie podjąć złej decyzji.

 Piece akumulacyjne

Jeżeli chcesz oszczędzić na energii, a w domu posiadasz grzejnik elektryczny, to doskonałym sposobem na obniżeni rachunków może być piec akumulacyjny. Dzięki swoim zdolnościom, gromadzi on ciepło wewnątrz systemu, a później stopniowo oddaje do pomieszczeń. Bardzo dobrym pomysłem jest ładowanie takiego pieca wtedy, kiedy koszty za ogrzewanie są niższe niż w innych okresach. Dzięki temu, uda Ci się całkiem sporą sumę zaoszczędzić.

Grzejniki marmurowe

Ten rodzaj ogrzewania także posiada zdolność do akumulowania ciepła. Występuje ona dzięki kamieniowi, który waśnie takie właściwości posiada. Co więcej ciepło oddawane jest do powietrza całą powierzchnia grzejnika.

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii

Na naszym rynku, możemy się spotkać z grzejnikami energooszczędnymi. Są to między innymi takie, które posiadają obudowę z aluminium. W środku znajdziemy rdzeń, w którym zatopione są elementy grzejne. Są one odpowiedzialne za akumulowanie ciepła oraz uwalnianie go do przestrzeni stopniowo. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *