Ile kosztują oraz jak zakłada się piece akumulacyjne?

Każdy dom, który został wybudowany w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, posiada ogrzewanie, które jest odpowiedzialne za komfort oraz wygodę użytkowników budynku. Bardzo ważne, aby było ono dostosowane odpowiednio do każdego domu. Dlatego też, nie możemy sugerować się zdaniem naszych sąsiadów czy rodziny, którzy mają określony piec, który ich zdaniem jest najlepszy na świecie. Jeśli mamy kolegę posiadającego właśnie nowo wybudowany dom, to na pewno będziemy się chcieli od niego dowiedzieć, z jakiego pieca on korzysta oraz jakie ponosi koszty ogrzewania. Nawet, jeśli dla niego mogą to być nie duże sumy i określi piec, jako „tani” to może się okazać, że dla naszej kieszeni, to on wcale taki nie jest.
Dlaczego tak ważny jest dobór ogrzewania? Przede wszystkim, chodzi tu o nasza wygodę, a także ciężko zarobione pieniądze. W lecie, nie jest nam potrzebna duża ilość ciepłej wody, czy tez ni przeszkadza nam chłód w domu, a jest nawet przyjemny. Jest to spowodowane tym, że panują dookoła upały. Jednak w zimie gorąca nie ma, ale dotyka nas mróz i przenikliwe zimno na zewnątrz. Dlatego, potrzebujemy znacznie więcej gorącej wody, a także ogrzewać cały dom. Jednak, aby w każdym pomieszczeniu było ciepło, potrzebujemy opału, który ma swoja cenę – nieciekawą niestety. Dlatego, jeśli nie mamy jeszcze wybranego pieca, to decyzję podejmijmy w racjonalny sposób kierując się radami ekspertów, a nie znajomych czy rodziny.
Montujemy piec
Piec akumulacyjny jest wbrew pozorom bardzo poręczny, ponieważ jeśli chcemy, to możemy powiesić go na ścianie. Możemy to jednak zrobić w przypadku, kiedy urządzenia ma mniejszą moc oraz jest znacznie lżejsze, co pozwala na utrzymanie go. To, w jaki sposób zamontujemy nasz piec, jest w znacznej części zależne od tego, jak wytrzymała jest nasza ściana. Jeśli zamierzamy umieścić nasz sprzęt na ścianie, to upewnijmy się, że jest ona stabilna na tyle, aby go utrzymać. Piec jest łączony z instalacją elektryczną poprzez puszkę instalacyjną. Pamiętaj, ze nie możesz sam podłączyć takiego pieca. Do tego potrzebny jest nam elektryk, który posiada stosowne uprawnienia.
Obciążenia finansowe
Jeśli nie jest nam potrzebna szczególnie duża moc, to możemy uzyskać piec już w cenie 600zł o mocy 1kW. Jeżeli moc ma być dwa razy większa top wtedy cena także wzrasta dwukrotnie. W przypadku, kiedy chcemy posiadać piec z dynamicznym rozładowaniem, to musimy się przygotować na nieco większe koszty.