Usprawniamy regulację układu instalacji grzewczej.

W każdym domu, bez względu na to czy jest duży czy mały, ogrzewanie jest bardzo ważne. Szczególne istotną rolę, odgrywa ono w ziemie, kiedy dom jest wyziębiony przez zimno, jakie panuje na zewnątrz. Nawet, jeśli mamy ogrzewanie, ale nie jest ono wyposażone w urządzenia, które regulują instalację, to użytkowanie nie jest zbyt komfortowe.

Dlaczego? Ponieważ ciągle musimy biegać w te i z powrotem i pilnować, aby była stałą temperatura. Jeśli zaniedbamy te kwestię i dojdzie do ochłodzenia domu w zimie, to bardzo trudno będzie nam później ogrzać zziębnięte mury. Dlatego też, jeśli wyjeżdżasz na ferie, pamiętaj, aby dwa dni wcześniej poprosić kogoś, aby zajął się ogrzewaniem, ponieważ po powrocie, będzie panował przenikliwy chłód w budynku. Jednak znaleźć kogoś, kto zajmie się ogrzaniem domu nie jest takie proste, ponieważ z braku urządzeń regulujących, będzie to uciążliwe. Nikomu przecież, nie będzie się chciało się siedzieć cały dzień i pilnować pieca. A więc, jeśli zamierzasz wyjechać, postaraj się o kupno takich przyrządów, które ułatwią obsługę instalacji grzewczej. Dzięki temu, nawet, jeśli urlop będzie trwał dłużej, będziesz mógł wrócić do ciepłego domu. W co wyposażyć taką instalację, aby obsługa była jak najbardziej komfortowa?

Jeśli wybierzemy najprostszą opcję, to trzeba poszukiwać sterownika, który połączony jest ze słownikiem współpracującym z zaworem mieszającym, trzy- lub czterodrogowym. To, jaki wybierzemy typ, zależy od naszych wymagań, sposobu, w jaki jest regulowany sterownik, a także rodzaju ogrzewania, jakie posiadamy. Przeczytaj poniższy tekst, a przekonasz się, co masz do wyboru.

Regulacja stałotemperaturowa

Sterownik ESBE z serii CRA100, to rozwiązanie, które jest spotykane najczęściej, jest on również jednym z prostszych sposobów na regulację systemu grzewczego. Dzięki temu, że temperatura utrzymywana jest zdalnie, to bez względu na to, jaka pogoda jest na zewnątrz, możemy utrzymać w budynku stałe ciepło. Ponieważ sterownik jest zaprogramowany, wystarczy jedynie ustalić temperaturę, która ma być utrzymywana, a będzie on kontrolował zasilanie układu c.o.

Regulacja według temperatury w pomieszczeniu

W tym przypadku, mamy do czynienia z czujnikiem, który znajduje się w module startującym. Dzięki kontrolowaniu temperatury w pomieszczeniu, poprzez odczyt czujnika, reguluje ją. Najczęściej używanym urządzeniem, które zajmuje się monitorowaniem pomieszczenia jest sterownik pomieszczenia, czyli np. ESBE CRB. Dzięki temu, że posiada ono zegar tygodniowy, mamy możliwość decydowania o temperaturze. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *